Hakkımızda

İstanbul “Nar Yayınevi” olarak temel ilkemiz, sosyal bilimler alanında, evrensel değerler üzerinde yükselen, kalıcı ve aydınlatıcı eserler vermektir. Bilimselliği ve objektifliği ile dikkat çeken çalışmalara can vererek, bilim insanı, araştırmacı, yazar, uzman kalemleri siz değerli okurlarımızla buluşturma kaygısı taşımaktayız. Atatürk ilke ve devrimlerini, cumhuriyetimizin temellerini, Türk Aydınlanmasını, bilim ve sanata hizmetle yaşatmayı ve güçlendirmeyi hedeflemekteyiz.

Ülkemizde, insanlarımızın kitap okumadığına ilişkin yerleşmiş bir kanaat vardır. Bilgiye ve geniş araştırmaya dayanmayan bu kalıplaşmış inanç, kesinlikle inandırıcı değildir. Ekonomik olanakları yeterince genişleyebilen insanımızın, son derece araştırmacı bir ruha sahip olduğu bilinmektedir. Işıksız kalan insan fiziksel sağlığını; düşüncesi aydınlanamayan kişiler ise zihinsel sağlığını riske atmış olur. Kaliteli kitaplar, toplumun düşünce sağlığını kuvvetlendirmekte ve düşünsel bir ışık olarak, akılcı ve rasyonel bir toplum yaratmaya olanak vermektedir. Temel gereksinimlerini daha iyi biçimde karşılayabilen ve ekonomik olanakları biraz daha genişleyen insanlarımız, okuyarak düşünsel ışığı bulacaktır.

Çağdaş teknoloji, bilgiyi ve iletişim kaynaklarını en önemli silahlar haline getirmiştir. Bilginin gücü, okumanın sihri burada ortaya çıkmaktadır. Ülkemizin hak ettiği modern uygarlık düzeyine çıkabilmenin tek yolu, insan kaynağımızın bilim ve doğru bilgiye ulaşması, bilimi, doğru bilgiyi ve teknolojiyi üretebilmesidir. Bu bağlamda, kitaplar, uygarlığın gelişmesi ve yaygınlaşmasını sağlar. Kitaplar, kültürümüzü bir nesilden diğer nesile aktarır.

Nar Yayınevi, sürekli yükselen ve kendini yenileyen yayıncılık sektöründe, farklı bir ses ve soluk olacak, akılcı, rasyonel bir toplum yaratabilmenin, itici güçlerinden birisi olacaktır.

Yazarlarımız

 İsmet Galip Yolcuoğlu, Doç. Dr
 Ferit Berk, Emk. Öğ. Üyesi
 Mehmet Tekneci, Psikiyatrist Dr
 Nevzat Gürsoy, Sanat Terapisti 
 Taner Artan, Yard. Doç. Dr.
 Veli Duyan, Prof. Dr.
 Zafer Danış, Doç. Dr.​ 

Son Yazılar

Devamını Oku

Sosyal Hizmet Alanı İhmal mi Ediliyor?

İsmet Galip Yolcuoğlu' nun Ülke TV de katıldığı "Sosyal Hizmet Alanı İhmal mi Ediliyor?" konulu TV p...
Devamını Oku

“Umuda Tutunan Çocuklar…”

19 Mayıs 2003 Tarihli “Sabah” Gazetesinin Günaydın Ekinde Yayınlanan Yazı

...
Devamını Oku

Türkiye’de Sosyal Refah Devletine Geçiş Süreci Kitabı Çıktı

Ülkemizde, 1960’lı yıllarda estirilen “sosyal devlet” rüzgarlarına karşın, daha sonraki döne...