Sosyal Hizmet Üzerine

Değerli kitapseverler, Aralık 2013 tarihinde İstanbul/Bahçelievler’de kurulan NAR YAYINEVİMİZ, bugüne kadar, 15’den fazla “sosyal bilim” kitabı yayımlamıştır. Yayınevi olarak, Türk Aydınlanmasını ilerletmeyi, bilim ve sanatla yaşatmayı ve güçlendirmeyi hedeflemekteyiz. Işıksız kalan insan fiziksel sağlığını; düşüncesi bilgiyle aydınlanamayan kişiler ise zihinsel sağlığını riske atmış olurlar. Kaliteli kitaplar, toplumun düşünce sağlığını kuvvetlendirmekte ve düşünsel bir ışık olarak, akılcı, rasyonel ve yüksek kültürü benimseyen “nitelikli bir toplum yaratmaya” olanak vermektedir.

Toplumsal düzlemde yaşanmakta olan sorunlar, tarihsel mirasımızdan, sosyokültürel yapılardan, sosyoekonomik yapılardan, kurumlararası ve bireylerarası negatif etkileşimlerden kaynaklanmaktadır. Ülkemizi hak ettiği modern uygarlık düzeyine çıkarabilmenin tek yolu, insan kaynağımızın bilim ve doğru bilgiye ulaşması, bilimi, doğru bilgiyi, yeni ve işlevsel düşünceleri ve sosyal teknolojiyi üretebilmemizden geçmektedir. Francis Bacon’ın dediği gibi, “Bilgi, insanı evindeki kadar güvende ve huzurlu hissettirebilen bir güçtür.”

Bu yolculukta bize katılan tüm “kitap dostlarına”, okumaya bir “değer olarak” yaşantısında yer verenlere, sağlık, huzur dolu yıllar ve okumalar dileriz.

Saygılarımızla.

Emekli SHU-Nevzat GÜRSOY
​Editör ve Genel Koordinatör

Quick Navigation
×
×

Cart

Buy for 150,00  more and get free shipping