İstanbul “Nar Yayınevi” olarak temel ilkemiz, sosyal bilimler alanında, evrensel değerler üzerinde yükselen, kalıcı ve aydınlatıcı eserler vermektir. Bilimselliği ve objektifliği ile dikkat çeken çalışmalara can vererek, bilim insanı, araştırmacı, yazar, uzman kalemleri siz değerli okurlarımızla buluşturma kaygısı taşımaktayız. Atatürk ilke ve devrimlerini, cumhuriyetimizin temellerini, Türk Aydınlanmasını, bilim ve sanata hizmetle yaşatmayı ve güçlendirmeyi hedeflemekteyiz.

Ülkemizde, insanlarımızın kitap okumadığına ilişkin yerleşmiş bir kanaat vardır. Bilgiye ve geniş araştırmaya dayanmayan bu kalıplaşmış inanç, kesinlikle inandırıcı değildir. Ekonomik olanakları yeterince genişleyebilen insanımızın, son derece araştırmacı bir ruha sahip olduğu bilinmektedir. Işıksız kalan insan fiziksel sağlığını; düşüncesi aydınlanamayan kişiler ise zihinsel sağlığını riske atmış olur. Kaliteli kitaplar, toplumun düşünce sağlığını kuvvetlendirmekte ve düşünsel bir ışık olarak, akılcı ve rasyonel bir toplum yaratmaya olanak vermektedir. Temel gereksinimlerini daha iyi biçimde karşılayabilen ve ekonomik olanakları biraz daha genişleyen insanlarımız, okuyarak düşünsel ışığı bulacaktır.

Çağdaş teknoloji, bilgiyi ve iletişim kaynaklarını en önemli silahlar haline getirmiştir. Bilginin gücü, okumanın sihri burada ortaya çıkmaktadır. Ülkemizin hak ettiği modern uygarlık düzeyine çıkabilmenin tek yolu, insan kaynağımızın bilim ve doğru bilgiye ulaşması, bilimi, doğru bilgiyi ve teknolojiyi üretebilmesidir. Bu bağlamda, kitaplar, uygarlığın gelişmesi ve yaygınlaşmasını sağlar. Kitaplar, kültürümüzü bir nesilden diğer nesile aktarır.

Quick Navigation
×
×

Cart

Buy for 150,00  more and get free shipping